Hotel Młyn Klekotki

Lokalizacja i okolica

Klekotki – osada w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, w gminie Godkowo.

Pobliskie lasy ciągną się od Morąga do Pasłęka, najbliżej Klekotek jest m.in. Uroczysko Markowo 2000. Zamieszkują tu unikatowe gatunki ptaków na skalę Europy, to drugi po Biebrzy ptasi raj w Polsce.

Jak dojechać komunikacją publiczną?

Dojazd do Olsztyna, Ornety, Pasłęka i Elbląga PKS-em lub PKP, a za niewielką opłatą odbieramy po wcześniejszym ustaleniu z recepcją naszych gości ze wskazanych miejsc.

Pobliskie miejscowości oraz najbliższe punkty

W najbliższym sąsiedztwie rozciągają się lasy, od samego Morąga do Pasłęka, a najbliżej Klekotek znajduje się Uroczysko Markowo 2000. Między drzewami spotkać można unikatowe w skali Europy gatunki ptaków, a ich ilość jest często porównywana z Doliną Biebrzy. Również jeziora pełne są żywych stworzeń – w jeziorze, w kotlinie rzeki Wąskiej zamieszkują ławice płoci, węgorzy, leszczy, okoni, sandaczy i szczupaków.

W niedalekiej miejscowości MARKOWO znajduje się dawny zamek arystokratów z rodu Dohnów, a w STRUŻYNIE piękny, zabytkowy kościół.

W ZIMNOCHACH znaleźć można wspaniałe i dobrze zachowane domy podcieniowe, będące dziedzictwem dawnego ludu Olędrów, zaś w GODKOWIE stoi piękna, stara cerkiew.

W odległości 4 km na północny wschód od Ornety znajduje się Sanktuarium Maryjne w KROŚNIE. Początki osady sięgają XIV wieku, a samo Krosno (do 1945r. Krossen) stało się znane w okolicy, kiedy to pod koniec XIV wieku bawiące się dzieci na brzegu Drwęcy Warmińskiej znalazły w rzece na kamieniu figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem. Od początku zasłynęła cudami.

Klekotki Conference&SPA

Klekotki 1
14-407 Godkowo, Polska

Telefon: +48 55 249 00 00
Telefon: +48 506 223 914

NIP 527-020-43-99
REGON 008336395
KRS 0000014439

Poznaj
Klekotki