Hotel Młyn Klekotki

Klekotki

Klekotki leżą między Morągiem a Pasłękiem wśród lasów i jezior
w jednym z najczystszych regionów Polski. To urokliwe miejsce
oferuje wiele możliwości odpoczynku m.in. w XVII-wiecznym
młynie wodnym zaadaptowanym pod cudne sypialnie, apartamenty
oraz sale konferencyjne. Wnętrza zaskakują różnorodnością,
nie brakuje tu wyjątkowości i świeżości, o którą dbamy każdego dnia. Budynki nawiązują architekturą do Osady Młyńskiej, a pokoje aranżowane są w wielu stylu dalekowschodnim nawiązując także stylistyką do nurtów Art Deco i Secesji.

Wellness na każdym kroku
Ogromny teren, ponad 120h, pozwala znaleźć swój
swoją przestrzeń na relaks i zapomnienie. Przekraczając bramę
Osady Młyńskiej rozpoczynamy podróż do odpoczynku i spokoju,
dlatego nasz obiekt nazywamy i rozumiemy całościowo jako piękną strefę Wellness, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Sprzęt wodny

Posiadamy sprzęt wodny do dyspozycji gości: rowerek wodny, kajak, kanu. Organizujemy także rejsy unikalnym na skalę światową kanałem ostródzko-elblądzkim. A dodatkowo wędkarze mają u nas raj! 🙂

 

Sport na terenie

W pobliżu hotelu znajdują się korty tenisowe. Na klekotkowych gości czeka specjalna oferta. Posiadamy także boisko do siatkówki, z którego często korzystamy wiosną i latem.

Warsztaty wytwarzania hummusu

Zapraszamy na warsztaty wytwarzania hummusu z łubinu jadalnego, które organizujemy na życzenie grup i gości indywidualnych.

Szlaki rowerowe

Okolice Osady Młyńskiej tworzą piękne, oznaczone szlaki. W hotelu posiadamy wypożyczalnię dostępną dla naszych gości. Chętnie damy także wskazówki do wycieczek po okolicy.

Golf i pétanque

Na terenie znajduje się pole do mini golfa oraz plac do pétanque (tak zwane bule). Organizujemy zabawy dla początkujących, rodzin, grup. Nieopodal znajdują się także pola golfowe Sand Valey, gdzie czeka specjalna oferta dla naszych gości.

Jacuzzi pod gołym niebem

Na terenie obiektu znajdują się trzy wyjątkowe wanny SPA z jacuzzi, które pozwalają na kąpiele pod sufitem gwiazd. Polecamy także towarzystwo lampki szampana 🙂

Sauny

Posiadamy sauny: fińską oraz rzymską, które dla naszych gości dostępne są bez dodatkowej opłaty.

Quady

Na życzenie gości organizujemy przejażdżki quadami, a naszych okolicach przestrzeni jest masa! Prosimy o wcześniejszy kontakt z recepcją w celu zaplanowania atrakcji.

Pobliskie szlaki

Otaczają nas lasy, piękne przestrzenie, idealne na leśne wędrówki dla zdrowia. Zachęcamy do skorzystania z tematycznych wycieczek pieszych (także z kijami Nordic Walking) oraz dalszych tras samochodowych.

Bilard

Bilard może być idealną rozrywką na załamanie pogody i nie tylko 🙂

Dziadek Miodek

Nasz lokalny gawędziarz, przewodnik wycieczek i wspaniały człowiek. Zaprasza na pieczenie chleba, degustacje szynki, spacery. Wraz z Miodkiem organizujemy warsztaty dendrologiczne (drzewoznawstwo) oraz grzybobrania. Wszyscy kochają Dziadka Miodka! 🙂

Programy aktywności

Na życzenie gości organizujemy dedykowane warsztaty, aktywności fizyczne. Popularnością cieszą się klekotkowe kursy tańca, joga… Zachęcamy dopytywać w recepcji o szczegóły i możliwości.

Masaż dźwiękiem

…to dalekowschodnia tradycja masażu mająca leczniczy wpływ. Wibracje mis i gongów o określonych częstotliwościach wspomagają regenerację organizmu, ukojenie ciała ducha.
Organizujemy grupowe sesje, recepcja udzieli informacji na temat najbliższych spotkań.

Degustacje

Przez Klekotki do serca! 🙂 Zapraszamy na liczne degustacje. W piwniczkach i zakamarkach czekają miody pitne, nalewki młyńskie i wyborne wina oraz whiskey. Na degustację wina z somelierem zapraszamy większe grupy zorganizowane.

Ogniska z kiełbaskami

Ogrzewamy się przy ognisku! Wieczory to idealny czas na wspólne przebywanie przy cieple ogniska i smaku pieczonych na ogniu kiełbasek.

Kozie sery

Wraz z Kozią Farmą Złotną organizujemy warsztaty dotyczące wyrobów z koziego mleka: sery, jogurty, twarogi. Szczęśliwe kozy, dają szczęśliwe mleko! My jesteśmy szczęściarzami, że możemy ich kosztować razem z Państwem!

Sklepik ekologiczny

Nasze produkty są ekologiczne, zdrowe i smakowite! Mamy mini sklepik ekologiczny, w którym nasi goście mogą zakupić miody, nalewki, sery i inne wspaniałości o świetnej jakości!

Mini fitness

W pomieszczeniach hotelu oraz SPA znajdują się sprzęty do ćwiczeń, z których śmiało mogą korzystać nasi goście. Dbamy o tężyznę fizyczną 😉

HISTORIA
OSADY MŁYŃSKIEJ

Wędrówka po osadzie młyńskiej w Klekotkach rozpoczęła się w roku 1402, kiedy postawiono tutaj drewniany młyn dla zakonu krzyżackiego.  W 1539 roku właścicielem osady został starosta Eck von Reppichau, a chwilę później posiadłość stała się własnością Donhów, jednego z najważniejszych arystokratycznych rodów niemieckich, którzy przebudowali młyn. 

Przez wiele kolejnych lat młyn zmieniał swoich właścicieli i zarządców, przeżywając także trudne czasy wojenne. W 1905 roku na rzece Wąskiej wybudowano śluzę spiętrzającą, dzięki której dokonano regulacji w stawie, a Klekotki uzależniły się od wód jeziora Zimnochy. 

Podczas wojen młyn został wielokrotnie okradziony i dobra młyńskie wywiezione. Od tego czasu młyn niszczał, właściciele stale zmieniali się. Dopiero w latach 1975-1979 renowacji podjęło się Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Elblągu. Na miarę możliwości odbudowano dom młynarza, zrekonstruowano jaz na rzece Wąskiej, a także zbiornik retencyjny. 

Od 1995 roku właścicielem Klekotek jest firma Tirsped Sp. z o.o. Obiekt został poddany pieczołowitej renowacji, aby jak najwięcej elementów pozostawić w oryginale, tj. fragmenty drewnianego stropu, części maszyn, ozdobny piec kaflowy, belkowy sufit). Wszystkie prace remontowo-budowlane były i są prowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Obecnie cieszymy się pełnym hotelem gości, pięknem przestrzeni i niebanalną historią miejsca tworząc Hotel Młyn Klekotki. 

Poznaj
Klekotki

NASI PARTNERZY