Klekotki
skos

Atrakcje w Klekotkach i okolicach Godkowa

Kiedy nadchodzi wymarzony i wyczekiwany urlop, każdy stara się znaleźć miejsce, w którym wypocznie nie tylko fizycznie, lecz przede wszystkim psychicznie. Prawdziwe ukojenie przyniesie kontakt z naturą, w zacisznej okolicy oraz odprężające zabiegi SPA. I tu szybko nasuwa się pytanie: gdzie znaleźć takie miejsce?

Mamy dla Was odpowiedź: Klekotki!

Gdzie są Klekotki?

Klekotki to jedna z najbardziej malowniczych wsi w całym województwie warmińsko-mazurskim. Region nie bez powodu stał się jednym z najchętniej wybieranych kierunków urlopowych, a wszystko to dzięki bliskości dziewiczej przyrody oraz czystych jezior. W Klekotkach znajduje się nasze oczko w głowie – Klekotki Resort&SPA.

 

 

Okolica

W najbliższym sąsiedztwie rozciągają się lasy, od samego Morąga do Pasłęka, a najbliżej Klekotek znajduje się Uroczysko Markowo 2000. Między drzewami spotkać można unikatowe w skali Europy gatunki ptaków, a ich ilość jest często porównywana z Doliną Biebrzy. Również jeziora pełne są żywych stworzeń – w jeziorze, w kotlinie rzeki Wąskiej zamieszkują ławice płoci, węgorzy, leszczy, okoni, sandaczy i szczupaków.

W niedalekiej miejscowości Markowo znajduje się dawny zamek arystokratów z rodu Dohnów, a w Strużynie piękny, zabytkowy kościół.

W Zimnochach znaleźć można wspaniałe i dobrze zachowane domy podcieniowe, będące dziedzictwem dawnego ludu Olędrów, zaś w Godkowie stoi piękna, stara cerkiew. 

W odległości 4 km na północny wschód od Ornety znajduje się Sanktuarium Maryjne w Krośnie. Początki osady sięgają XIV wieku, a samo Krosno (do 1945r. Krossen) stało się znane w okolicy, kiedy to pod koniec XIV wieku bawiące się dzieci na brzegu Drwęcy Warmińskiej znalazły w rzece na kamieniu figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem. Od początku zasłynęła cudami.

 

 

Kompleks

W 1402 roku w Klekotkach postawiono drewniany młyn dla zakonu krzyżackiego. W 1539 przeszły do rąk Ecka von Reppichau, który został starostą. Nie minęło wiele czasu, a teren został własnością Dohnów, jednego z najważniejszych arystokratycznych rodów niemieckich.

Młyn, choć wielokrotnie okradany, przetrwał trudy wojenne, lecz niszczał i co rusz zmieniał właścicieli. Dopiero rok 1995 przyniósł nadzieję na jego ratunek. Obiekt został kupiony przez przedsiębiorstwo spedycyjne TIRSPED, które pod czujnym okiem konserwatorów zabytków poddało go renowacji. Mimo remontu większość elementów zachowano w oryginalnym kształcie – choćby fragmenty drewnianego stropu, części maszyn, belkowy sufit i ozdobny piec kaflowy. Dziś ośrodek tętni życiem tworząc kompleks Klekotki Resort&SPA.

 

 

Sport

Przyroda, jaką znaleźć można tylko na Warmii i Mazurach, to również masa atrakcji, które stały się znakiem rozpoznawczym całego regionu. Jest to doskonałe miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Obowiązkową atrakcją są kajaki i rowery wodne, pozwalające na aktywny wypoczynek.

Klekotki to nie tylko rekreacja na wodzie – nasi goście mogą korzystać także z kortów tenisowych i minigolfa. Aby jeszcze lepiej poznać zielone zakamarki, mogą bezpłatnie wypożyczyć rowery.

Relaks

Jeśli doceniacie spokojniejsze spędzanie czasu, w naszym kompleksie z pewnością się znajdziecie coś dla siebie. Kiedy dzieci będą oddane swoim małym przygodom, rodzice oddadzą się zabiegom relaksacyjnym, jodze, czy pieszym wycieczkom, szlakiem energii drzew. Dla gości udostępnione jest również jacuzzi, sauna, czy suche kąpiele w ekologicznej gryce, z klekotkowych pól.

Gdy pogoda płata figle, goście skorzystają z licznych warsztatów. W Klekotkach można nauczyć się m.in. wytwarzania hummusu z łubinu jadalnego i wypieku ekologicznego chleba. Dostępny jest również stół bilardowy.

Coś dla dwojga

Marzy Wam się magiczny wypoczynek z drugą połówką? Na terenie obiektu znajdują się aż trzy wyjątkowe wanny SPA, które pozwalają na wspólną kąpiel w świetle gwiazd. To też idealna okazja, aby otworzyć dobrego szampana i powiedzieć – „chwilo, trwaj”!

Popularne powiedzenie mówi przez żołądek do serca, a mało co wpisuje się w nie tak wspaniale, jak degustacja serów i win. Romantyczny wieczór z sommelierem w jednym z piwnicznych zakamarków starego młyna? U nas to możliwe. 

Coś dla znajomych

Liczne szlaki rowerowe i piesze sprawiają, że Klekotki to idealna okolica na wyjazd w większym gronie. Po terenie chętnie oprowadzi Was Dziadek Miodek, lokalny gawędziarz i specjalista w dziedzinie slow life.

Parafrazując tekst popularnej piosenki Wojciecha Gąssowskiego: gdzie się podziały tamte ogniska? Mowa o niezwykłej atrakcji z czasów dzieciństwa. Moment, na który wszyscy czekali. W Klekotkach możliwy jest powrót do tych czarujących wspomnień. Smak kiełbasek wygrzanych w ognisku i świeżo pieczonego chleba spodoba się również najmłodszym gościom.

A więc dla kogo?

Odpowiedź jest prosta: dla wszystkich. Osada Młyńska w Klekotkach to idealne miejsce, aby spędzić najbardziej magiczne chwile w Waszym życiu – niezależnie od tego, czy odpoczywacie w pojedynkę, z rodziną, czy sam na sam z ukochaną osobą.